Obóz Jeziorsko - Dojazd

Z Ptaki Polski Środkowej - Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ
Skocz do:nawigacja, szukaj
Jak trafić na obóz Jeziorsko?

Punkt nr 1

Obóz jest tam zazwyczaj od lipca do końca sierpnia. Położony jest na wyspie za kanałem, dostać się można łódką stojącą przy obozie. Należy dojechać do wsi Glinno (połączenia autobusowe z Warty lub do wsi Włyń (połączenia z Warty, Łodzi i Sieradza) i dojść do Glinna pieszo. We wsi jest polna droga koło sklepu, gnieździe bociana i kapliczce, w którą należy skręcić. Po dojściu do kanału należy skręcić w prawo i iść wzdłuż niego aż dojdzie się do łódki.


Punkt nr 2

Pojawia się fakultatywnie jak poziom wody w zbiorniku spada mocno we wrześniu. Dojazd do wsi Tądów Górny lub Jeziorsko (trasa Turek – Warta – Sieradz). Potem należy dojść do tzw. starej drogi asfaltowej biegnącej na północ i dochodzącej do nowej szosy. W miejscu gdzie dochodzi stara szosa do nowej jest gruntowa droga biegnąca przez las topolowy do zbiornika. Obóz jest położony ok. 200 metrów od szosy we wspomnianym lasku topolowym tuż przy drodze gruntowej.


Osoby, które pojawiają się na obozie na przełomie VIII-IX dobrze, aby uzyskały uprzednio informację o tym gdzie obecnie jest położony obóz.


Wiadomość pod tel. 041-635-45-41 (Zakład Dydaktyki Biologii i Badania Różnorodności Biologicznej)