Kartoteka

Z Ptaki Polski Środkowej - Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ
Skocz do:nawigacja, szukaj

Kartoteka Rzadkości Regionu Łódzkiego

Ziemia Łódzka

Z terenu obejmującego obszar badań Sekcji Ornitologicznej SKNB UŁ, a pokrywającego się praktycznie z granicami woj. łódzkiego, zbierane są dane dotyczące obserwacji rzadkich gatunków ptaków zarówno lęgowych jak i przelotnych. Informacje te gromadzone są w Kartotece Ornitologicznej Ziemi Łódzkiej.

Corocznie zestawienie ciekawszych obserwacji faunistycznych publikowane jest w Biuletynie Faunistycznym Polski Środkowej wydawanym z okazji Zjazdu Ornitologów Ziemi Łódzkiej.

Lista gatunków oraz zakres zbieranych informacji znajduje się w formularzu KARTOTEKA ORN ZŁ w arkuszu GATUNKI I OBJAŚNIENIA. Taka forma przekazywania danych znacznie ułatwia pracę nad ich porządkowaniem i archiwizowaniem.

UWAGA: układ formularza nie uległ zmianie w stosunku do wcześniej stosowanego. Wypełniony formularz prosimy wysłać tutaj: ptakilodzkie@gmail.com

Na ten adres można przesyłać również wszelkie pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące kartoteki, której organizacją i zasobami zarządza obecnie Marcin Wężyk.

Obserwacje można zgłaszać również do Tomasza Janiszewskiego na adres:

Katedra Badania Różnorodności Biologicznej, Dydaktyki i Bioedukacji UŁ, ul. Banacha 1/3, 90-237 Łódź

najlepiej wysyłając e-mail na adres: tomasz.janiszewski@biol.uni.lodz.pl (Tomasz Janiszewski). Wtedy również dotrą w odpowiednie miejsce.


Formularz do pobrania

Formularz

Przy pomocy tego formularza można wysyłać wszystkie obserwacje ptaków z terenu Ziemi Łódzkiej.


Obserwowałeś rzadkie ptaki poza regionem łódzkim? Zgłoś Swoje obserwacje do innych kartotek regionalnych: