Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 9: | Linia 9: | ||
<p> | <p> | ||
− | '''Sekcja Ornitologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Łódzkiego''' istnieje od roku | + | '''Sekcja Ornitologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Łódzkiego''' istnieje od 1965 roku. Obok prowadzenia prac badawczych organizuje i konsoliduje amatorski ruch ornitologiczny na Ziemi Łódzkiej. Prowadzi akcje liczenia zimujących ptaków drapieżnych w dolinie Bzury (od 1977 roku), zimowego liczenia ptaków wodno-błotnych (od 1988 roku) oraz gromadzi informacje o rzadkich, przelotnych i lęgowych gatunkach ptaków w województwie łódzkim. |
</p> | </p> | ||
<p> | <p> | ||
− | + | Sekcja regularnie organizuje obozy naukowe, w czasie których chwyta się i obrączkuje ptaki. W latach 1971-1981 znakowano lęgowe i przelotne ptaki na stawach Okręt i Rydwan oraz lęgowe dymówki w rejonie doliny Bzury. Od roku 1989 obrączkowane są ptaki wodno-błotne na terenie zbiornika Jeziorsko. Celem innych obozów było uzupełnienie wiedzy o rozmieszczeniu i liczebności ptaków gniazdujących na terenie Ziemi Łódzkiej np. uczestnicy obozów w latach 1986-90 zbierali dane do Polskiego Atlasu Ornitologicznego. | |
+ | </p> | ||
<p> | <p> | ||
− | + | '''Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ''' bierze udział w pracach badawczych organizowanych przez jednostki naukowe Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ np. w badaniach populacji lęgowych bociana białego i łabędzia niemego. | |
− | |||
<p> | <p> | ||
− | Zebrania członków i sympatyków Sekcji oraz obozy naukowe są okazją do przekazywania wiedzy na temat biologii i ochrony ptaków. | + | Obok prac badawczych Sekcja Ornitologiczna prowadzi działalność edukacyjną przede wszystkim młodzieży szkolnej i studentów. Zebrania członków i sympatyków Sekcji oraz obozy naukowe są okazją do przekazywania wiedzy na temat biologii i ochrony ptaków. |
</p> | </p> | ||
Aktualna wersja na dzień 09:02, 30 gru 2020
Sekcja Ornitologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Łódzkiego istnieje od 1965 roku. Obok prowadzenia prac badawczych organizuje i konsoliduje amatorski ruch ornitologiczny na Ziemi Łódzkiej. Prowadzi akcje liczenia zimujących ptaków drapieżnych w dolinie Bzury (od 1977 roku), zimowego liczenia ptaków wodno-błotnych (od 1988 roku) oraz gromadzi informacje o rzadkich, przelotnych i lęgowych gatunkach ptaków w województwie łódzkim.
Sekcja regularnie organizuje obozy naukowe, w czasie których chwyta się i obrączkuje ptaki. W latach 1971-1981 znakowano lęgowe i przelotne ptaki na stawach Okręt i Rydwan oraz lęgowe dymówki w rejonie doliny Bzury. Od roku 1989 obrączkowane są ptaki wodno-błotne na terenie zbiornika Jeziorsko. Celem innych obozów było uzupełnienie wiedzy o rozmieszczeniu i liczebności ptaków gniazdujących na terenie Ziemi Łódzkiej np. uczestnicy obozów w latach 1986-90 zbierali dane do Polskiego Atlasu Ornitologicznego.
Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ bierze udział w pracach badawczych organizowanych przez jednostki naukowe Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ np. w badaniach populacji lęgowych bociana białego i łabędzia niemego.
Obok prac badawczych Sekcja Ornitologiczna prowadzi działalność edukacyjną przede wszystkim młodzieży szkolnej i studentów. Zebrania członków i sympatyków Sekcji oraz obozy naukowe są okazją do przekazywania wiedzy na temat biologii i ochrony ptaków.
![]() |
Ogłoszenia Wydarzenia bieżące |
![]() |
Obserwacje Obserwacje z Regionu |
![]() |
Region Region łódzki |
![]() |
Galerie Galerie tematyczne |
![]() |
Publikacje Opublikowane materiały |
![]() |
Linki Wartościowe linki |