Sympozium młodych ornitologów

Z Ptaki Polski Środkowej - Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ
Wersja z dnia 16:56, 12 kwi 2016 autorstwa Cybul (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do:nawigacja, szukaj
SMO logo.jpg

Sekcja Ornitologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na konferencję ogólnopolską:

Sympozjum Młodych Ornitologów, które odbędzie się w dniach 21-23 października 2016 roku w Terenowej Stacji Przyrodniczej UŁ w Spale.

Głównym założeniem SMO jest stworzenie forum do integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami oraz doktorantami (i nie tylko!) współtworzącymi ruch ornitologiczny w Polsce, przy jednoczesnej prezentacji rzetelnych wyników badań ornitologicznych. Wystąpienia konferencyjne podzielone zostaną na dwa panele. Panel „Badania młodych ornitologów” skierowany jest do studentów, doktorantów, post-doców (do 2 lat po ukończeniu doktoratu), oraz reprezentantów organizacji pozarządowych, którzy pragną zaprezentować wyniki swoich badań. Zapraszamy do prezentacji, w formie referatu ustnego, lub posteru, rezultatów badań prowadzonych, na przykład w ramach magisterium, doktoratu, działań studenckich kół naukowych lub organizacji pozarządowych. Do prezentacji w panelu „Obozy ornitologiczne – organizacja długoterminowych badań terenowych” zapraszamy organizatorów wszystkich obozów ornitologicznych w Polsce, aby przedstawili swoją działalność, z naciskiem na aspekt badawczy i organizacyjny.

Cele konferencji: • Zacieśnienie współpracy pomiędzy organizatorami obozów ornitologicznych. • Wymiana doświadczeń z zakresu organizacji i funkcjonowania długoterminowych badań ornitologicznych. • Integracja i nawiązanie współpracy pomiędzy studenckimi kołami naukowymi. • Promocja uczestnictwa w obozach ornitologicznych wśród studentów i młodych ornitologów. • Przegląd inicjatyw umożliwiających rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. • Prezentacja wyników badań i zagadnień badawczych poruszanych przez młodych ornitologów.

Uczestnicy konferencji będą zakwaterowani w Terenowej Stacji Przyrodniczej Uniwersytetu Łódzkiego w Spale. Nocleg w stacji jest bezpłatny. (https://www.biol.uni.lodz.pl/pl/content/terenowa-stacja-przyrodnicza-w-spale-0).

Informacje na temat zgłaszania uczestnictwa, oraz wysokości opłaty konferencyjnej pojawią się wkrótce. Śledzcie również wiadomości o sympozium na naszej stronie facebookowej (https://www.facebook.com/events/1676467392605216/)