Sympozjum Młodych Ornitologów 2016: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ptaki Polski Środkowej - Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ
Skocz do:nawigacja, szukaj
Nie podano opisu zmian
 
 
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 20:15, 3 wrz 2022

SMO logo.jpg

Sekcja Ornitologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na konferencję ogólnopolską:

SYMPOZJUM MŁODYCH ORNITOLOGÓW, 21-23. października 2016

które odbędzie się w Terenowej Stacji Przyrodniczej UŁ w Spale.

Głównym założeniem SMO jest stworzenie forum do integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami oraz doktorantami (i nie tylko!) współtworzącymi ruch ornitologiczny w Polsce, przy jednoczesnej prezentacji rzetelnych wyników badań ornitologicznych.

Wystąpienia konferencyjne podzielone zostaną na dwa panele.

Panel „Badania młodych ornitologów” skierowany jest do studentów, doktorantów, post-doców (do 2 lat po ukończeniu doktoratu), oraz reprezentantów organizacji pozarządowych, którzy pragną zaprezentować wyniki swoich badań. Zapraszamy do prezentacji, w formie referatu ustnego, lub posteru, rezultatów badań prowadzonych, na przykład w ramach magisterium, doktoratu, działań studenckich kół naukowych lub organizacji pozarządowych.

Panel "Obozy ornitologiczne – organizacja długoterminowych badań terenowych” skierowany jest do organizatorów wszystkich obozów ornitologicznych w Polsce. Chcemy aby przedstawili oni swoją działalność, z naciskiem na aspekt badawczy i organizacyjny.

Cele konferencji: • Zacieśnienie współpracy pomiędzy organizatorami obozów ornitologicznych. • Wymiana doświadczeń z zakresu organizacji i funkcjonowania długoterminowych badań ornitologicznych. • Integracja i nawiązanie współpracy pomiędzy studenckimi kołami naukowymi. • Promocja uczestnictwa w obozach ornitologicznych wśród studentów i młodych ornitologów. • Przegląd inicjatyw umożliwiających rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. • Prezentacja wyników badań i zagadnień badawczych poruszanych przez młodych ornitologów.

Uczestnicy konferencji będą zakwaterowani w Terenowej Stacji Przyrodniczej Uniwersytetu Łódzkiego w Spale. Nocleg w stacji jest bezpłatny. (https://www.biol.uni.lodz.pl/pl/content/terenowa-stacja-przyrodnicza-w-spale-0).

Informacje na temat zgłaszania uczestnictwa, oraz wysokości opłaty konferencyjnej pojawią się wkrótce. Śledźcie również wiadomości o sympozjum na naszej stronie facebookowej (https://www.facebook.com/events/1676467392605216/)