Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Ptaki Polski Środkowej - Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ
Skocz do:nawigacja, szukaj
Linia 36: Linia 36:
 
   <div class="panel-heading"><i class="fa fa-rss"></i> [[Ogłoszenia]]</div>
 
   <div class="panel-heading"><i class="fa fa-rss"></i> [[Ogłoszenia]]</div>
 
   <div class="panel-heading"><i class="fa fa-kiwi-bird"></i> [[Obserwacje]]</div>
 
   <div class="panel-heading"><i class="fa fa-kiwi-bird"></i> [[Obserwacje]]</div>
   <div class="panel-heading"><i class="fa fa-cc-visa"></i> [[w:Wsparcie|Wsparcie]]</div>
+
   <div class="panel-heading"><i class="fa fa-credit-card"></i> [[w:Wsparcie|Wsparcie]]</div>
  
 
</div>
 
</div>

Wersja z 22:59, 1 lut 2020

Sekcja Ornitologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Łódzkiego istnieje od roku 1965. Obok prowadzenia prac badawczych organizuje i konsoliduje amatorski ruch ornitologiczny na Ziemi Łódzkiej. Od wielu lat prowadzi m.in. akcje liczenia zimujących ptaków drapieżnych w dolinie Bzury (od 1977 roku), zimowego liczenia ptaków wodno-błotnych (od 1988 roku) oraz gromadzi informacje o rzadkich, przelotnych i lęgowych gatunkach ptaków w woj. łódzkim.

Regularnie organizuje obozy naukowe, w czasie których chwyta się i obrączkuje ptaki. W latach 1971-1981 znakowano legowe i przelotne ptaki na stawach Okręt i Rydwan oraz lęgowe dymówki w rejonie doliny Bzury. Od roku 1989 obrączkowane są ptaki wodno-błotne na terenie zbiornika Jeziorsko. Celem innych obozów było uzupełnienie wiedzy o rozmieszczeniu i liczebności ptaków gniazdujących na terenie Ziemi Łódzkiej np. uczestnicy obozów w latach 1986-90 zbierali dane do Polskiego Atlasu Ornitologicznego. Ponadto Sekcja Ornitologiczna SKNB UŁ bierze udział w pracach badawczych organizowanych przez jednostki naukowe Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ np. w badaniach populacji lęgowych bociana białego i łabędzia niemego.

Obok prac badawczych Sekcja Ornitologiczna prowadzi działalność edukacyjną przede wszystkim młodzieży szkolnej i studentów.

Zebrania członków i sympatyków Sekcji oraz obozy naukowe są okazją do przekazywania wiedzy na temat biologii i ochrony ptaków.